گول برند های جعلی و مدعیان برند های بزرگ در ایران را نخورید!

پائولو کوئیلو
۸ مرداد ۱۳۹۲
بیشتر بدان…
۱۰ مرداد ۱۳۹۲
نمایش همه

گول برند های جعلی و مدعیان برند های بزرگ در ایران را نخورید!

نمی دانم جریان مارک ( Ave)اَوه یادتان هست یا نه؟
اگر خبر ندارید این را بگویم که این نام مدتها در تبلیغات تلویزیونی ادعا میکرد تحت لیسانس شرکت پیتراندجورج انگلستان است تا اینکه یک نفر از بین ما و از افرادی که گاهی فکر می کنند و هر چیز را به راحتی قبول نمی کنند (که متاسفانه تعدادشان بسیار کم است) ته قضیه را در آورد که بله این شرکت پیتر اند جورج یک شرکت صوری است که آقای مهدی فضلی صاحب شرکت گلرنگ خودش در انگلستان ثبت کرده و اصلا هیچ وجود خارجی ندارد و در واقع هیچ تولیداتی ندارد در واقع کارخانه ای در کار نیست و فقط یک نام تجاری است و کلیه محصولات در شرکت پاکشو در کیلومتر 10 جاده قدیم کرج و مثلاً تحت لیسانس تولید می شود
به مارک اوه اضافه کنید : دیگر نامهای جعلی و… شرکت گلرنگ مثل (سافتلن ، مریت ، اسپیف ، مرسی ، نانسی ، هوم پلاس ، اکتیو و از همه مهم تر کرم های مای myکه با ادعای تحت لیسانس کهل اند کوهل آلمان و در منطقه سلفچگان قم تولید میشود)
13158057271

کهل اند کوهل هم شرکتی جعلیست که توسط مهدی فضلی ، مدیر شرکت گلرنگ و سردارسابق سپاه (کیانی)ثبت شده است.
من چند وقتی بود که می دیدم نمایندگی های تفال فرانسه (منظورم ظروف آشپز خانه است) یکی یکی نا پدید می شوند و خیلی از آنها جای خود را به دسینی می دهند. از طرفی فهمیدم که تفال تولیدات خود در ایران را متوقف کرده و فقط محصولات فرانسه را می توان تهیه کرد. حدس زدم کاسه ای زیر نیم کاسه است و این دسینی یک جاش می لنگد بعد از جست و جو در اینترنت متوجه شدم تنها یک سایت با این عنوان هست که آن هم فاقد هر گونه آدرس و شماره تلفن از سازنده است. از طرفی با یک جست و جوی حرفه ای تر متوجه می شویم ثبت کننده دامنه آن هم یک آقای چینی است به نام Vicky Tu که نماینده شرکتی بوده که این دامنه را برای دسینی خریداری کرده. با جست و جوی بیشتر متوجه شدم یک نام تجاری با همین عنوان در دبی ثبت شده که هیچ تولید کننده ای به اون مربوط نیست. حال داستان چیست ؟ آقای جورابی که دفترشان در تقاطع کارگر و جمهوری واقع می باشد زمانی توزیع انحصاری محصولات تفال را از شرکت پرکیش نمایندگی رسمی این محصولات دریافت می کنند ، سپس اقدام به ثبت نام دسینی در دوبی مینمایند و کم کم محصولات دسینی را به جای تفال وارد کانال توزیع می کنند و خریدارن به خیال آنکه برند متعلق به تفال است اغفال می شوند.
به هر حال مهم این است که این ها اجناس چینی هستند که با رنگ و لعاب و کلاه برداری وارد کشور می شوند و شما به عنوان جنس خارجی و اروپایی می خرید. محل تولید آنها هم در شهر شین زن در چین می باشد.

dessiniاخیراً نیز در فروشگاههای اتکا وابسته به سازمان صنایع دفاع، نوعی از لوازم منزل به نام مرسی MERCI عرضه میگردد که عنوان شده است از ایتالیا وارد می شود. برگه ای نیز تحت عنوان گواهی تصدیق از سوی یک نفر کارشناس رسمی دادگستری به ضمیمه وجود دارد که حاکی از وجود دفتری تحت عنوان مرسی ( یاد و خاطره پیتر اند جورج) در ایتالیاست و اینکه این لوازم نیز از از مرز بازرگان وارد ایران می شود – حال با کمی کنکاش متوجه می شوید که هیچ سایتی در خصوص کارخانه مرسی در دنیا وجود ندارد و فقط یک سایت دو زبانه فارسی – انگلیسی است که کاملاً رنگ و لعاب طراحی های زپرتی را دارد. به نظر میرسد که این لوازم نیز از چین تمام و کمال وارد ایران میشوند و به نام اجناس ایتالیائی به خرد مردم بدبخت میدهند.

این قصه برای برند Feller که ادعای آلمانی بودن میکند نیز صادق است، اگر به سایت این شرکت بروید http://www.fellergermany.de/ متوجه میشوید که:
1) هیچ شرکت بزرگی اسم دامین خود را به همراه نام کشورش نمی آورد.
2) در این سایت مثلا زبان های مختلفی از سایت وجود دارد که هیچ کدام به جز زبان فارسی کار نمیکند. (آن هم در این شرایط تحریمی که هیچ کشوری اسمی از ایران در سایتش نمیگذارد چه برسد به زبان فارسی !!)
3) این شرکت اگر آلمانی است چرا به صورت پیش فرض با زبان انگلیسی باز میشود!!
4) چرا در فروشگاه های معتبر جهانی نامی از این برند نیست؟
همچنین اگر بسته بندی محصولات این برند را دیده باشید MADE IN GERMANY به بزرگی (بزرگتر از برند) بر روی تمامی قسمت های بسته بندی درج شده که این خود دلیل دیگری بر جعلی بودن این برند است!
کیفیت محصول و نیز بسته بندی ضعیف محصولات حاکی از آلمانی نبودن این برند است.

fellereg500a2

راه هایی برای شناسایی برندهای تقلبی از اصلی:

 1. به جنس محصولات توجه کنید. توجه کنید که اینجا ایران است و هرگز نباید گول زبون بازی های یک مغازه دار یا یک برند ! را بخورید، آنها به هر بهانه ای تلاش بر گمراه کردن ذهن خریدار میکنند پس باید خود توجه بیشتری به کیفیت و جنس محصول نمایید.

 2. به قیمت محصول توجه کنید. قیمت یک محصول اروپایی با احتساب قیمت روز یورو رقمی بسیار بالاتر از قیمت فروش مغازه دار خواهد بود!

 3. به بسته بندی محصولات دقت کنید، بسته بندی شرکت های اروپایی بسیار مقاوم و شکیل میباشند، این در حالیست که کشور چین و ایران توجه چندانی به بسته بندی محصولات خود ندارند و از مقواهای بی کیفیت و ضعیف و نیز طراحی های آماتور در آن ها استفاده میکنند.

 4. حتما توجه نمایید شرکت های بزرگ هرگز از نام کشورشان به عنوان تبلیغ استفاده نمیکنند و هرگز تاکید چندانی بر Made in …. خود ندارند،

 5. جتما قبل از باور یک برند، به وب سایت آن سر بزنید. طراحی سایت های ایرانی و چینی با سایت های اروپایی بسیار متفاوت است. توصیه میشود از سایت های شرکت های بزرگ دیدن کنید تا بعدا به راحتی بتوانید تفاوت سایت های آماتور ایرانی و چینی و نیز سایت های اروپایی را متوجه شوید.

 6. با گشتن در سایت گوگل و فروشگاه های اینترنتی معتبر متوجه خواهید شد آن برند در سطح جهانی حضور دارد یا فقط یک برنده ابداعی جهت گمراه کردن مردم است!

 7. از سایت www.whois.net  استفاده کنید. در این سایت شما میتوانید با وارد کردن نام دامنه (دامین) ان سایت از مشخصات شخص یا شرکت ثبت کننده ی آن سایت باخبر شوید. (مانند همین کاری که من در عکس بالا برای سایت dessini انجام دادم.

درکل پیش از باور حرف و تبلیغات فروشندگان شیاد بررسی خود را بیشتر انجام دهید.

21 Comments

 1. داود گفت:

  خیلی ممنون از راهنماییتون

 2. مهی گفت:

  خیلی جالب بود.ممنون.

 3. ايراني اميدوار به آينده گفت:

  اگر تو همه كاري انقدر دقيق عمل بشه كه امريكا هم به گردمون نميرسه. ولي ديغ از يه كم حوصله و پيگيري.

 4. جعفری گفت:

  برندهای GIFFINI و DELMONTI هم که دربازار لوازم اشپزخانه به نام ایتالیایی فعالیت میکنند، تقلبی هستند.
  من بجز دوسایت ایرانی و دوسایت تایلندی که انها هم درزمینه لباس فعالیت داشتند چیزی در اینترنت درباره شون پیدا نکردم.
  اصلا چنین شرکتهایی وجود خارجی ندارند و یحتمل اجناسشون رو ازچین وارد میکنند.

 5. رضا گفت:

  به نظر من نام برند مهم نیست بلکه محصول خوب مهم است حالا این تحقیقاتی که شما زحمت کشیدی وجستجو کردی به خودتان مربوط میشه

 6. ماری گفت:

  واقعا متاسفم اگه حرفاتون درست باشه یعنی تولید کننده بدبخت ایرانی اومده محصولی که تنه به خارجی میزنه تولیدکرده و برای ماهای وطن فروش به اسم خارجی میفروشه اونوقت شما دوست به ظاهر متمدن آریایی اومدی میگی وای گول وطنی رو نخورید گند بزنید به اقتصادتون و اقتصاد اونوریها رو رونق بدید؟؟؟!!!! شرم آوره!

 7. سپهر گفت:

  دوست عزیز هرچی فکر کردم که چجوری تونستید این برداشت رو داشته باشید متوجه نشدم!!
  آیا ایرانیهایی که میان تو چین یه برند میسازن و میارن و میگن این اروپاییه (آلمانیه!) کارشون درسته ؟ بعد اصلا این چه ربطی به تولید ملی داشت!

 8. Nemo گفت:

  داداش سپهر خیلی ممنون از آگاه سازیتون ، از اینکه دست کلاهبردار ها و کسانی که شعور ما رو مسخره میکنن ، رو کردین. تشکر میکنم ،
  متاسفانه بعضی ها عین خوک روسی خودشون رو به اون راه میزنن و اصرار دارن فریفته ی برند های جعلی بشن

 9. محسن گفت:

  با تشكر از شما به خاطر تحقيقي كه انجام داديد. متاسفانه در كشورهاي در حال توسعه و بخصوص كشورهاي ايزوله مانند ايران وقوع اين فريبكاريها كم كم داره عادي ميشه. تحريم ها و عدم حضور رسمي شركت هاي خارجي هم به نوعي باعث شده دست اكثر كاسبان دغل براي انجام اينگونه كلاهبرداري ها باز باشه. همين امروز يه سر به سهروردي و بني هاشم براي خريد لوازم توكار آشپزخانه زدم. پر از برند هاي ايتاليايي و آلماني و … برندهايي كه فقط تو ايران پيدا ميشن مثل لاميرا ، انزو ، زيگما و … انگار تو برند سازي تقلبي ميخوان از هم سبقت بگيرند… متاسفانه مردم هم ساده انگارانه به راحتي فريب ميخورند و به عنوان ايتاليايي اين اجناس رو با قيمت گزاف ميخرند. يه خواهشي كه دارم از شما اين هست كه اسامي اين شركت ها رو حداقل ليست كنيد تا مردم اگر جستجو كردن بتونند صفحه شما رو ببينند و با آگاهي خريد كنند و حداقل فريب اين اجناس چيني بي كيفيت به اسم ايتاليايي رو نخورند.

 10. پرویز گفت:

  وقتی یک شرکت ایرانی می تونه محصولی تولید کنه که قابل رقابت با محصولات اروپایی هست این به فرهنگ ما بر میگرده که با حمایت از کالای خارجی به اون شرکت اجاره میدیم که دست به همچین کاری بزنه . شرکت گلرنگ بیش از 5000 نفر شاغل داره که از خود ما و از هموطن ها و همشهریای ما هستن انصاف هم کیفیت محصو خوبی هم داره (حداقل من که سالها محصولات فرانسوی رو استفاده کردم یقین پیدا کردم) گول شایعات رو نخوریم.

 11. مصطفی گفت:

  سلام. اول دست شما درد نکنه بابت آگاهی رسونی .
  دوم روی سخنم با دوستانی هست که میگن این برندسازی ایرادی نداره! مثل ماری و پرویز عزیز که جان کلامشون اینو میرسوند. خب دوستان عزیز حالا فرهنگ ما غرب پسند آیا این مجوزی برای کلاهبرداری این آقایونه؟؟ گیریم محصول اینها درجه یک و قابل مقایسه با خارجی آیا مجوزی برای برندسازی تقلبی و دروغگوییه؟؟ ثانیا برای چی یه برند ایرانی با محصول باکیفیت تولید نمیکنی و نمیفروشید؟ چرا هرچی برند با نام ایرانیه آشعاله؟ و تاره همونهاهم چینیها با اسم ایران پر یا درست میکنن مثل گوشیهای برند نام ایدانی ولی دراصل ساخت چین و سفارش شرکت ایران؟؟ اصلا مگه ما پودر لباسشویی یا بقیه محصولات آلمانی یا آمریکایی واقعی تو این مملکت میبینیم که شما با ساخت برند جعلی قصد رقابت با اونا رو داری؟؟ دوستان هیچ چیزی مجوز برای دروغگویی و فریبکاری نیست . شادباشید

 12. S گفت:

  من جيفيني خريدم قاشق چنگالشو به اسم ايتاليايي

 13. مهدی گفت:

  سلام. ممنون از پیگیری و اطلاع رسانی تان.
  بنظر من هیچ چیزی مثل سابقه و اشتغالزایی و غیره، دروغگویی رو توجیه نمی کنه. اما چه کنیم که در کشوری زندگی می کنیم که به دروغگوهای بزرگتر مثل گلرنگ، جوایز بزرگتری هم می دهند.

 14. میترا گفت:

  ضدآفتاب الارو (ٍEllaro) رو هم اضافه کنید به لیست کالاهای دروغ و به ظاهر خارجیشون که تو سلفچگان قم پر میشه و مربوط به همون شرکت مای هست ولی اوایل روش نوشته بود تولید فرانسه و الان هم نوشته تولید کانادا…. مملکت مسلمونیه ولی از کشور کفر بدتره … با دروغ و حیله و فریب جنس رو به خورد مردم میدن… ولی به هر حال بعد از چند سال دستشون رو شد…. از قدیم الایام گفتن ماه واسه همیشه پشت ابر نمیمونه… با این کارشون فقط خودشون رو بی اعتبارتر میکنن

 15. هاشم گفت:

  سلام
  من یک شهروند عادی ایرانی هستم که دغدغه ه ی شدیدی روی مصرف محصولات ایرانی دارم (محصولاتی که تولید میشن)در حدی که دائما دارم حرص میخورم حتی بیشتر از وزرا که مسئول این کار هستن.
  خب این هم جای گله داره و هم جای خوشحالی.گله بابت دروغ گفتن که تحت لیسانسه (که یقینا نمیتونم بگم گفتن یا نگفتن چون از فردی نشنیدم یا خودم ندیدم البته به هیچ وجه دفاع نمیکنم) و یا شاید گرون تر دادن ، و خوشحالی بابت این که جنس ایرانی خرید کردیم. من همین امروز به فکر این افتادم ببینم موارد مصرفی بهداشتی ما چقدرش مال کشور خودمونه و سعی کنیم حتما ایرانی استفاده کنیم .امروز سایت شرکت پاکشو رو دیدم که نوشته برند های مرسی و گلرنگ و مریدنت و اوه مال این شرکته و البته محصولات Marinasum که محصولات نانسی و مرسی و بارلی و سافتلن و اکتیو رو تولید میکنه مثل محصولات گلرنگ زیرمجموعه ی پاکشو هست و البته خوشبختانه حرفی از لیسانس نزده ،باز برای اطمینان بیشتر میشه در قسمت ارتباط با ما شرکت ها ازشون سوال کرد.دوستان کوچکترین کاری که ما میتونیم انجام بدیم استفاده از محصولات ایرانیه و البته بیان نظرات ، اعتراضات و پیشنهاداتمون به شرکت مربوطه برای بالا رفتن کیفیت محصولات و پاسخگو کردن شرکت ها

 16. علی گفت:

  من میخوام یک برند رو معرفی کنم که خیلی زیرکانه متاسفانه سالیان ساله انواع محصولات از قبیل اجاق گاز ماکروفر یخچال همزن و … رو تحت عنوان برند جعلی HARDSTONE ساخت انگلستان داره در همین ایران با قطعات ایرانی و الکترونیکی چینی تولید میکنه و با قیمتی بالا تحت عنوان برند خارجی در بازار به فروش میرسونه ! شاید تا قبل از اینکه در من کارخانه این شرکت کار کنم به هیچ وجه نمیتونستم بفهمم این برند به غیر از ایران در هیچ کجای دنیا وجود نداره ! کارخونه ای که اجاق گاز هاردستون رو تولید میکنه در شهرک صنعتی سیمین دشت کرج و نام کارخونه هم تکنوگاز هست در این شهرک فکر میکنم خیابان چهارم شرقی باشه ! فضای کارخونه بسیار امنیتی و اجازه ورود هیچ گونه وسایل ارتباطی به اون داده نمیشه مجازات بسیار سنگینی داره و در هنگام ورو و خروج بازرسی بدنی انجام میشه ! میتونید یک سر بریزد به کارخونه بزنید و صد البته هرگز نمیتونید برید داخلش و یا بتونید مدرکی جمع کنید که بله این گاز اینجا تولید میشه ! اگر کسی امکانش رو داره یا همین سایت لطفا درباره این برند اطلاع رسانی کنه من در شرکت گازش فقط کار کردم مجوعه شرکت هایی هست که فردی صاحبت اونهاست که میتونه کل تهران رو بخره ! البته برندی به نام گاز هیوندا هم مثلا ساخت ایتالیا تولید میشه که اونم ساخت همین شرکت هست .

 17. مهدی گفت:

  اون ها کار بدی می کنن ولی به خودمون به عنوان مصرف کننده باید هشدار بدیم که تولید کننده اگه همین کالا رو با برند ایرانی و اسم فارسی دستمون می داد نگاهش هم نمی کردیم ولی وقتی یه اسم خارجی می زنه رو کالا و تحت لیسانس فلان کشور می کنه با طیب خاطر می خریم و کلی هم به به و چه چه می کنیم و اگه اهلش باشیم کلی هم پز برند خارجیش رو می دیم. آیا ما تولید کننده رو مجبور به این کار نکردیم؟!

 18. سپهر گفت:

  مهدی عزیز ممنون بابت کامنتت، متاسفانه اول و آخر همه ی این داستانها خود ماییم، ما انسانها در نقش تولیدکننده ظاهر میشیم و بخاطر سود بیشتر یا عدم توانایی در رقابت با برند های دیگه یا مشکلات راهبردی باعث میشیم تا محصولات بی کیفیت تولید کنیم و باز همین ما هستیم که میایم و محصولات بی کیفیت رو خرید میکنیم و میبینیم سرمون کلاه رفته و باز همین ما میایم و برای این که اگر هم بخواهیم جنس خوب بفروشیم چون اعتمادها رو از بین بردیم مجبور میشیم مارک جعلی بزنیم و به همین ماها بفروشیم و این چرخه هی ادامه داره.
  بهتره اصلاح رو از خودمون شروع کنیم تا همه چیز درست بشه وگرنه مقصر کردن دیگران همیشه ساده ترین کاره 🙂

 19. علی گفت:

  انشالله از این به بعد فقط جنس ایرانی میخریم که کسی دنبال این حرکتها نره
  ولی بازم دمشون گرم کیفیت رو به بالاترین حدش رسوندن
  بعضی وقتها کیفیتهای اینا از خود خارجیش بهتره

 20. من هم دو مقاله در مورد روغن موتور های تقلبی و برندهای تقلبی در بازار روغن نوشته ام که در صورت امکان لینک آن را تایید بفرمایید و زیر مقاله تان اضافه کنید
  http://mohammad200300.blogsky.com/1397/08/05/post-217/

 21. مهدی گفت:

  اونایی که از این دزد ها حمایت میکنند باید بهشون بگم اتفاقا من حالم از محصولات الارو و مای بهم میخوره حتی اگه واقعا تحت لیسانس هر جا بود پر از مواد سمی و سرب هست و اصلا کیفیت نداره. فلر و دسینی رو هم دیدم و با اینکه نمیدونستم اینا خودشون میزنند ولی نخریدم گفتم این آشغال ها چیه! چرا اینقدر کیفیت این اجناس بد شده! رفتم مارک دیگه خریدم که اصلا معروف نبود، بعدم پارس خزر مگه نیست با اون لوگوی زشتش و اسم تابلوش که معلومه مال ایرانه ولی یه پیچ محصولاتش میارزه به صدتا تفال و چیزای کلاه برداری دیگه. به شعور آدم توهین نکنید ما ایرانی ها خر نیستیم جنس خوب رو تشخیص میدیم کلاه برداری تا کی اینایی هم که میان خوب مینویسن از خودشون هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *