من نیز مانند تو حیرانم

دعای مادر
۳۰ دی ۱۳۹۱
دسته بندی گیاهخواران
۱ بهمن ۱۳۹۱
نمایش همه

من نیز مانند تو حیرانم

tarazoo

برادرم نگران نباش، اینجا زمین است، جایی که در آن حیوانات انسان نمای زیادی زندگی میکنند و در کمال پررویی از اعتقاد به خدا و دنیایی دیگر سخن میگویند. آری اینجا مردمانش از پیروی راه امام شان سخن میگویند ولی در عمل رفتاری دیگر دارند. هر روزه از کارهای امام علی شان سخن گفته و از دستگیر بودن آن بزرگ حرف میزنند ولی در عمل دست شکن هستند!
برادرم نگران نباش، مطمین باش خدای تو بزرگ تر است از یک ترازو. ترازویی کوچک که خرجی خانواده ات را میدادی. و بدان او بر همه چیز بیناست. هم رفتار تو هم دیگر بندگان و حتی حیواناتش!
بگدر، عمر زمینی کوتاه است و تو در پس این مشکلات درسها خواهی گرفت و دیگران تقاص ها خواهند داد.
من نیز مانند تو حیرانم…

 

2 Comments

 1. Parvin EF گفت:

  چقدر خوشحالم که با این ویسایت آشنا شدم .ولی بیشتر از آن شگفت زده شدم . از آن تعجب ها که از روی خوشی است و نه حیرانی . خوب هم میدانی که اهل تعریف و تظاهر نیستم . نوشته ات مثل همیشه زیبا بود و تاثیر گذار . من هم حیرانم و نه فقط من که هزاران هزار مثل من در حیرتیم . از این همه ظلم بی حساب . از آنچه بر سرمان می اید و فریادرسی نیست . کاش راهی باشد که به جای حیرانی کاری کنیم، حتی بسیار اندک !!

 2. سپهر گفت:

  سپاسگزارم بابت کامنت پر مهرتون،
  امیدوارم با افزایش سطح آگاهی انسان ها شاهد از بین رفتن این حیرانی ها و به وجود آمدن احساسهای خوشایند از رفتارهای انسان ها با دیگران باشیم.
  فقط یادمون نرود که این باور “انتظار” مثل خیلی از باورهای دیگه ای که از بچه گی به زور و بدون هیچ منطقی تو ذهنمون کردن چیز مزخرفیه و فقط یک علامت “STOP” جلوی تمام کارهایمان است.
  باید باور کرد، چه بخواهیم جه نخواهیم، باور کنیم که هر آنچه بر سر انسانهای زمینی میاید به واسطه رفتار خودشان با خود و محیط زندگیشان است و این را نباید به گردن خدا، شانس، بخت و اقبال و … گذاشت. پس وقتی مقصر اصلی خودمان هستیم، چرا باز اشتباه دیگری مرتکب شده و منتظر میشینیم تا یکی بیاید و اشتباهات ما رو اصلاح کند!؟
  خودمان باید شرایط زندگی خودمان، رفتارهایمان، باورهایمان، و… رو تغییر بدیم.
  همین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *