دوست داری سنگ باشی یا آب؟

فرق مراسم عروسی…
۳۰ تیر ۱۳۹۰
عشق اسطرلاب اسرار خداست
۲ مرداد ۱۳۹۰
نمایش همه

دوست داری سنگ باشی یا آب؟

دو قطره آب كه به هم نزديك شوند، تشكيل يك قطره بزرگتر مي دهند اما دو تکه سنگ هیچگاه با هم یکی نمی شوند پس هرچه سخت تر و قالبی تر باشیم ،فهم دیگران برایمان مشکل تر، و در نتیجه امکان بزرگتر شدنمان نیز کاهش می یابد آب در عین نرمی و لطافت در مقایسه با سنگ، به مراتب سر سخت تر و در رسیدن به هدف خود لجوج تر و مصمم تر است سنگ پشت اولین مانع جدی می ایستد اما آب . . . راه خود را به سمت دریا می یابد در زندگی، معنای واقعی سرسختی، استواری و مصمم بودن را ، در دل نرمی و گذشت باید جستجو کرد.

3 Comments

 1. علی گفت:

  این تشبیه درسته. خیلی از این تشبیه ها زیاده. اما بعضی وقتها هم تشبیه هایی میبینیم که خیلی مسخره اس. اصلا نمیدونم چرا نویسنده اش همچین فکری کرده و نظر غلطش رو به اون موضوع تعمیم داده.

 2. 3pehr گفت:

  حالا جالبیش هم میدونی چیه؟ همون خواننده های اون متن همچین سرشون و تکون میدن و به به و چه چه میکنن که کسی ندونه انگار اون متن یا جمله، حرف خدا بوده و هیچ جای اشتباهی نداره! و بامزه تر از اون اینه که اصلا بهش فکر نمیکنن که طرف چی گفته !؟
  همین بحث رو من با یکی از دوستام توی فیس ب—وک داشتم که شعری که علی لهراسبی خونده بود رو نوشته بود و کلی هم مردم لایک کرده بودن. نوشته بود “همیشه لحظه ی آخر خدا نزدیک تر میشه” که من به شدت نقدش کردم و گفتم این بی فکری ها و عقاید یک شخص دلیلی بر صحت اون قضیه نداره ولی مردم میپذیرن بدون این که کسی حتی بهش فکر کنه یا صداش در بیاد که چرا چرت میگی!!
  بعد توضیح دادم، این جمله به دو دلیل غلطه محضه که :
  ۱) فاصله همیشه بین ۲ جسم یا بیشتر شکل میگیره، خدا جسم نیست که بخواد فاصله ی اون با خودت رو برآورد کنی.
  ۲) هیچ وقت خدا از بنده هاش دور نمیشه، و اون بنده هاشن که توی شادی و خوشحالی خدا رو فراموش میکنن و دور میشن و وقتی غم و غصه دارن، یادش میکنن و تا حدودی خدا رو در کنار خودشون حس میکنن و طبق عادت همه چیه و میندازن گردن کس دیگه حتی خدا !! و بر میگردن میگن: همیشه لحظه ی آخر خدا نزدیک تر میشه !!
  در کل باهات موافقم که ماها خیلی از کارا و شعارامون بدون فکره و این خیلی بده !

 3. محمدرضا گفت:

  من دوست دارم سنگ تر از آب باشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *