تخم شربتي،بمب کوچولوی خوردنی

بیضایی
۱۵ مهر ۱۳۹۵
توصیه ی تولستوی درباره زندگی
۲ اسفند ۱۳۹۵
نمایش همه

تخم شربتي،بمب کوچولوی خوردنی

 

این بمب کوچولو ﺗﻘﺮﻳﺒﺎً شامل تماﻡ ﻣﻮﺍﺩ ﻏﺬﺍئیست ولی اصلا ﻛﺎﻟﺮی ندارد و ﻋﻼﻭﻩ ﺑﺮ ﻫﻤﻪ ﺍﻳﻨﻬﺎ ﻧﺎﺭﺍﺣﺘﻴﻬﺎی ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ گوارش رو ﻫﻢ از بین میبرد.
همراه غدا میتوانید بعنوان نوشیدنی میل نمایید ﭼﻮﻥ ﺍﻳﻦ ﻟﻌﺎﺑﻬﺎﻱ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺷﺘﻨﻲ ، اجازه نمیدهد ﻏﺬﺍی شما ﺑﻪ ﻗﻨﺪ ﺍﺿﺎﻓﻲﺗﺒﺪﻳﻞ شود.
تمام کلسیم موجود در مواد غذایی را جذب استخوانها میکند.  : تخم شربتی یکی از گنج هایی که است که معمولا در گوشه ای از آشپزخانه های ایرانی به فراموشی سپرده ميشود و فقط در مراسم هاي خاصی شاهد حضور آن در شربت های خنک سکنجبین یا گلاب هستیم. اینکه این خوراکی پر ارزش چه خواصی دارد اغلب از چشم ما پنهان است. اميدواريم با مطالعه مطلب زير بيش از پيش به اين گنج ارزشمند بها دهيد.
خواص تخم شربتي ؛
میزان پروتئیني که تخم شربتی دارد تقریبا ٢ برابر غلات دیگر است. از این رو کالری کمتری دارد و در عین حال احساس سیری طولانی تری به شما می دهد.
– منبع سرشاری از امگا ٣ و ٦ است. برای داشتن پوست و مو خوب، بهبود خلق و خو، پیشگیری از بیماری های قلبی و آلزایمر مصرف این دو اسید چرب ضروریست.
– میزان کلسیم در تخم شربتی ٥ برابر کلسیم شیر ذکر شده است، علاوه بر آن دارای عنصری است که جذب کلسیم را بالا میبرد. پس برای تقویت استخوان ها و پیشگیری از پوکی استخوان یکی از بهترین گزینه هاست.
– میزان پتاسیم در آن ٢ برابر پتاسیم موز است. بنابراین برای درمان فشارخون بالا موثر است.
-میزان آهن آن ٣ برابر اسفناج است، که میتواند درمان کمکی خوبی برای کم خونی بخصوص در دختران جوان باشد.
– از نظر آنتی اکسیدان بودن میتواند با بهترین میوه ها و دانه ها رقابت کند، و بخاطر این خاصیت خوب می تواند از بروز انواع سرطان ها جلوگیری کند.
– یکی از موادی است که با همه غریب افتادگیش در گوشه های دور آشپزخانه هاي ما تا ٥ سال همچنان خاصیت خود را حفظ میکند بدون آنکه طعم و بوی کهنگی بگیرد .
-تنظیم کننده قند خون است.
– و از همه مهمتر…به چند طریق به کاهش وزن کمک میکند؛
اول اينكه هضم مواد غذایی را تا 3 برابر افزایش میدهد دوم اينكه سرعت تبدیل کربوهیدرات به قند را کاهش میدهد بنابراین بعد از خوردن موادی مثل برنج، سیب زمینی و سایر مواد نشاسته ایی می تواند روند چاقی را کاهش دهد، سوم اينكه استفاده از تخم شربتی به صورت محلول در آب به دلیل جذب آب و افزایش حجم و لعاب دار شدن بدون آنکه کالری داشته باشد تا ساعتها شما را سیر نگه میدارد. در واقع نقش بالن معده را بصورت طبيعي برايتان اجرا ميكند! درنتیجه به جای خوردن داروهای زیان آور برای کم کردن اشتها میتوانید از تخم شربتی استفاده کنید.

برای تهیه محلول ضداشتها تخم شربتی میتوانید 1.5قاشق غذاخوري تخم شربتی را در 2 فنجان آب تصفيه شده و يا آب نارگيل حل کنید و بگذارید به مدت 10 دقیقه بماند تا تخم شربتی ها بخوبی آب را به خود جذب  کنند. سپس نصف قاشق غذاخوري آب لیمو ترش تازه يا چند اسلايس ليمو ترش به آن اضافه کنید.این محلول علاوه بر کاهش اشتها، سم زدايي ميكندتخم شربتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *