اطلاعيه محك درباره چالش سطل آب يخ

کارل پوپر
۳۰ مرداد ۱۳۹۳
شکرگزاری
۳۰ شهریور ۱۳۹۳
نمایش همه

اطلاعيه محك درباره چالش سطل آب يخ

 

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان ” محک ” ضمن تحسین حرکت جهانی انجام شده با عنوان چالش سطل يخ برای جلب توجه جامعه به موضوع بیماری ALS و با توجه به اینکه به تازگی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی اقدامات مشابه با این رویداد به محک یا به جامعه پیشنهاد داده می‌شود، توجه یاوران گرانقدر محک و آحاد جامعه را به نکات زیر جلب می‌نماید:

· اثرگذاری این حرکت زیبا در نوآوری نهفته در ایده بکر آن برای این بیماری بوده است. بدیهی است که تکرار این عمل و تقلید از آن به نفع كودكان مبتلا به سرطان كه موضوع اين حركت زيباي جهاني نبوده است ، در این فاصله کوتاه از طرح آن در سرتاسر جهان، تصویری خوشایند از محک را در اذهان عمومی به جا نخواهد گذاشت.

· آثار مادي و معنوي چنين اقدام ارزشمندي تنها متعلق به بيماران مبتلا به ALS در سراسر جهان مي باشد و هدايت و تخصيص اين آثار به موسسه خيريه محك و كودكان مبتلا به سرطان خارج از اصول حاكم بر اين موسسه مي باشد.

· حرکت نمادین انجام شده برای توجه به بیماران مبتلا به ALSدر جغرافیا و فرهنگ دیگری طراحی و اجرا شده است که متکی بر عناصر مورد پذیرش آن حوزه بوده است و اجرای آن در فرهنگ و جغرافیای ما می‌تواند واجد تعارضات فراوانی باشد که بارز ترین آنها به هدر رفتن هزاران لیتر آب در شرایط بحران کم آبی حاکم بر کشور است.

لذا موسسه محک ضمن تحسین مجدد حرکت جهانی انجام شده، از تقلید آن به نفع كودكان مبتلا به سرطان پرهیز نموده و از هموطنان نیکوکارمان نیز درخواست می‌نماید از انجام آن به نفع موسسه محك و كودكان مبتلا به سرطان پرهيز نمايند. در پايان موسسه محك براي همراهي با بيماران ALS اسامي و آدرس وب سايت موسسات خيريه حمايت از مبتلايان به اين بيماري را جهت تخصيص كمك هاي علاقه مندان به شركت در اين چالش جهاني ارائه مي كند:

· www.radoir.com انجمن بيماريهاي نادر ايران

· www.helpals.ir انجمن كمك به بيماران ALS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *