آسایشگاه فرخنده

زندان بدون حصار
۱۰ مرداد ۱۳۹۰
معنای عشق واقعی
۱۱ مرداد ۱۳۹۰
نمایش همه

آسایشگاه فرخنده

خوشبختانه پس از بررسی و تحقیقات انجام شده دریافتم که درحال حاضر شرایط نگهداری کودکان در این مرکز با حمایت بهزیستی، خیرین و مسولین محترم آن بدین شکل در آمده است.

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah
پس از بررسیها دریافتم که مطلب زیر مربوط به سال 1388 بوده که تا به امروز نیز در چرخه ی اطلاع رسانی ایمیلی و وبلاگی مردم پابرجاست،  بدون این که کسی صحت آن را نیز تایید یا به روز رسانی نماید. ولی خوشبختانه وضعیت فعلی این مرکز بهبود یافته و شرایط برای نگهداری کودکان که انصافا کار سختی هم هست بهتر شده است.
لازم به ذکر است وبلاگ این موسسه نیز در آدرس http://www.farkhonde.blogfa.com/ برپا میباشد.
تاریخ: 90/5/10

در اين مرکز در حال حاضر 84 کودک زندگي مي کند . شرايط زندگي اين کودکان در عکسها گوياست . آمار مرگ و مير در اين کودکان بالا و در سالهاي اخيربي سابقه ست .هفته ي پيش يکي ديگر از اين کودکان جان سپرد .
بوي بسيار زننده و متعفن ادرار به بازديد کننده ها مجال نمي ده تا بيشتراز 4-5 دقيقه در خوابگاه اين کودکان معصوم بمونند . عمر متوسط در اين کودکان 10 تا 14 سال است .

asayeshgah

asayeshgah

asayeshgah

شايد نياز اين بچه ها به کمکهاي غير نقدي شما خيلي زيادتر از حد تصورتون باشه. نيازي نيست براي کمک به بهبود شرايط اين بچه ها پول بديد ، اگر درخونه تون پتو ، لحاف يا بالش تميز سايز کودک داريد ، اگه فرش يا گليم يا زير انداز تميزي داريد از اهداي اون به اين بچه ها دريغ نکنيد . مطمئن باشيد که خدا لطف شما را به اين بچه ها هرگز فراموش نمي کنه .

دادن لباس کودک و يا اسباب بازي به اين بچه ها دنياي اونها را متحول مي کنه .اکثر اين بچه ها يتيم و يا رها شده هستند . حالا که دنيا اونها را فراموش کرده شما اونهارا فراموش نکنيد . مطمئن باشيد اين بچه ها با احساسهاي پاک و کودکانشون محبت شما را درک مي کنند .
به اونها به خاطر اين عمرهاي خيلي کوتاه و پر رنجشان رحم کنيد تا خداي بزرگ لطف شما را در جا و مکاني که تصورش را نمي کرديد بي پاسخ نگذارد..
کمکشان کنيد تا اين چند سال کوتاه زندگيشان بيشتر از اين در مشقت و رنج نباشند.

اکثر اين کودکان مبتلا به اوتيسم مي باشند . در خارج، کودکان اوتيسمي مستقيما زير نظر روانشناسان قرار ميگيرند تا به آنها کمک شود تا زندگي راحت تري داشته باشند .
اما در ايران ، اين کودکان که خود مستعد مرگ هستند به تخت بسته مي شوند و
ساعتها به همان حال رها مي شوند .
کمکهاي خودتون را مستقيما به خود مرکز ببريد .
آدرس مرکز : تهران – ميدان آزادي – خ محمد علي جناح – خ شهيد صالحي – خ شهيد ناصرولدخاني – پلاک 66 – مرکز نگهداري کودکان معلول فرخنده

5 Comments

 1. محمد رضا گفت:

  دوباره دل من لبریز احساس شد با دیدن این کودکان، احساسی زود گذر اما قشنگ… دل من نیز از ناخوشی هایش سنگ شده است و دیر به دیر نرم میشود
  ای دل سنگم دوستت دارم به خاطر همین ثانیه های نرم شدنت

 2. 3pehr گفت:

  قربون دلهای پاک بچه های گلی مثل تو.
  راستی فکر میکنم بد نباشه اگه برای اطلاع رسانی بیشتر بتونیم یه سایتی برای این موسسه راه بندازیم. من حاضرم کارهاشو بکنم. فقط یکی بهم اطلاعات بده تا براشون سایت بزنم و مردم رو آگاه کنیم.

 3. Elham گفت:

  دوستون دارم
  و حاضرم کمکی از دستم بر میاد انجام بدم ،همیشه دنباله یه همچین فرصتی میگشتم .

 4. 3pehr گفت:

  مرسی الهام جان،
  ولی انصافا حضور انسان ها در این جور اماکن و دیدن و ارتباط برقرار کردن با این جور بچه ها خیلی از اوقات خیلی بهتر از کمک های مادیه.
  همه چیز که مادی نیست، خیلی ها حتی خود ماها که سالمیم هم همیشه نیاز به مسایل غیر مادی مثل مورد محبت قرار گرفتن و مورد توجه بودن رو داریم.
  در کل ممنونم

 5. محمد رضا گفت:

  منم اگر بتونم و در توانم باشه کمکت میکنم. چون خودمم چند وقتیه راجع به مشکلات اجتماعی از جمله این مشکلات مطلب مینویسم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *